Saturday, July 5, 2014

Arabski - kurs z książkami, audio i video

Al-9Arabiyyatu Bayna Yadayk - ten właśnie kurs wybrałem w celu kontynuowania nauki języka arabskiego po tym jak skończyłem DLI Modern Standard Arabic Basic Course (więcej na ten temat -  tutaj). Właściwie będzie to bardziej powtórka tego, czego się już nauczyłem niż pójście dalej. Ale myślę, że potrzebuję ugruntować swoją wiedzę. Kurs składa się z 3 podręczników, którym towarzyszy materiał audio.Książki są całkowicie po arabsku, co jest plusem tego kursu. Poza tym, wszystkie lekcje są dostępne na You Tube w formie nagranych sesji.

Clipy są dostępne na kanale Green Lane Mosque. Ustadh (Profesor) Abdul Karim uczy arabskiego w klasie i dzięki tym nagraniom można się poczuć jak jej część. Poza nauką języka, gramatyki, słownictwa, stosowania, są tu ponadto objaśnienia dotyczące kultury czy tradycji, i oczywiście islamu. Ale nie jest to kurs dotyczący religii.

Chociaż książki są w całości po arabsku - o czym już wspomniałem - podczas nagranych lekcji wykładowca używa arabskiego i angielskiego, co jest dobre dla kogoś, kto nie jest pewny, czy jego poziom pozwoliłby mu na naukę z instrukcjami jedynie po arabsku.

Ten tekst można przeczytać również po angielsku

Share:

0 komentarze:

Post a Comment