Saturday, October 12, 2013

Rozmowy wideo jako sposób na ćwiczenie języka obcego

Ćwiczenie umiejętności językowych z tzw. native speakerami jest dzisiaj znacznie łatwiejsze, nawet jeśli nie znamy nikogo, kto mówi w języku, którego się uczymy. Możemy wykorzystać możliwości, jakie daje nam Internet. Skupmy się na rozmowach wideo, a konkretnie o jednym rozwiązaniu, mianowicie Google Hangouts.

Google Hangouts to rozmowy wideo dostępne dzięki Google. Potrzebny jest dostęp do Internetu, mikrofon i kamera. Nawiasem mówiąc, można te rozmowy prowadzić również tylko w wersji audio.

Hangouty Google’a są podobne do wideokonferencji Skype’a, ale w odróżnieniu od Skype’a Google umożliwia bezpłatne połączenie jednocześnie do 10 osób.
Taka rozmowę można włączyć bezpośrednio z pulpitu, ze skrzynki Gmaila albo jako jedną z opcji sieci społecznościowej Google+. Co więcej, z hangoutów można korzystać również na urządzeniach mobilnych.

Poza Hangoutami ad hoc, możemy skorzystać z cyklicznie organizowanych Hangoutów, na przykład dołączając do społeczności Language Practice Hangouts na Google+. Jej członkowie cyklicznie organizują rozmowy m.in. w języku angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, arabskim, a nawet esperanto.
Poza prowadzeniem rozmowy, można skorzystać z tzw. skrzynki narzędziowej i udostępnić swój ekran pozostałym rozmówcom albo pracować jednocześnie na dokumencie z Dysku Google’a.

Jak widać, rozmowy wideo to doskonały sposób na ćwiczenie tego, co poznajemy podczas nauki języka obcego, ale nie tylko. Przecież rozmowa z native speakerem to także okazja do poznania kraju, w którym mieszka, jego kultury, historii, tradycji i zwyczajów, artystów, pisarzy itd. itd. To w końcu doskonała okazja do poznania nowych ludzi i nawiązania nowych przyjaźni...

O rozmowach wideo po angielsku

Tutaj możesz znaleźć rozmówcę:
Language Practice Hangouts (Google+)
Langauges Cracker (Google+)
Verbling
italki

Share:

0 komentarze:

Post a Comment