Tuesday, April 17, 2012

فلنبداء


Let's get started!” – „Zaczynamy!” to tytuł pierwszego rozdziału książki „Teach Yourself Arabic”, napisanej przez Jacka Smarta i Frances Altorfer. Po tym jak skończyłem „Colloquial Arabic of Egypt” pomyślałem, że przerzucę się na współczesną formę języka arabskiego zwaną po angielsku Modern Standard Arabic. To powinno mi pomóc w rozumieniu programów informacyjnych nadawanych przez oficjalne kanały TV takie jak Al Jazeera, BBC Arabic i tym podobne.

Być może ten kurs (TY) nie jest najlepszy na rynku, ale obejmuje najważniejsze zagadnienia gramatyczne, jakich potrzebuje początkujący, żeby poznać podstawy języka. Po kursie „Colloquial”, który zawiera czytanki w tranliteracji angielskiej, a oryginalne teksty lekcji i niektórych ćwiczeń można znaleźć na końcu ksiązku – co w rzeczywistości nie za bardzo pomaga w nauce języka, ten kurs jest znacznie lepszy, bo od pierwszej lekcji oferuje uczącemu się nie tylko słownictwo i gramatykę, ale też pismo.

Pierwszy rozdział „TY Arabic” zawiera podstawowe zwroty grzecznościowe (większość z nich, o ile nie wszystkie, ma swoje specyficzne odpowiedzi), uczy jak powiedzieć kim jesteś, skąd pochodzisz i opisywać przedmioty używając podstawowych przymiotników.
Wraz z pierwszą lekcją z książki przerobiłem cztery lekcje audio z towarzyszącej jej płyty.
Share:

0 komentarze:

Post a Comment